Hasičské hry Kosmonosy - 14.10.2007

V sobotu 14. října jsme se zúčastnili 12. ročníku hasičských her v Kosmonosech. Hry se konaly v těchto disciplínách:netradiční branný závod a požární útok. Útok byl drobíček upravený, jelikož ho běželo pouze pět dětí a košaře dělal vedoucí.
Mladší družstvo vybíhalo na trať branného závodu jako první, všechny disciplíny zvládli perfektně, dostali pouze čtyři trestné body na hodu granátem. Starší družstvo také nemělo s plnění disciplín problémy, shodně jako mladší čtyři trestné body na granátu, za to čas měly špatný. Po doběhnutí posledního družstva braňáku jsme se přesunuly všichni na požární útok. Mladším dětem jsme pomohly poskládat hadice na plato a pak už bylo vše v jejich rukou. I když v tomto složení ještě netrénovaly všichni se moc snažily a útok se jim moc povedl. Starší děti musely, jak to říkají pravidla, seskládat vše na plato sami, bohužel jejich laksní přístup a neochota si navzájem pomoci způsobila, že už na platě si hadice zamotaly, při vybíhání na sebe navzájem nepočkaly, a tudíž si hadice vyrvaly z rukou a výsledný smotanec již nebylo možné rozmotat. Hodnoceno neplatný pokus.

Vše se odrazilo při vyhlašování výsledků, kdy se sečetly výsledky z braňáku a z útoků.

Mladší družstvo se umístilo na krásném 2. místě, obhájilo místo z loňských her, a starší družstvo skončilo na 6. místě ( předposlední ). Mladší děti dostaly za odměnu spoustu sladkostí a starší mohly leda smutně závidět.

Poučení pro příště:      

Kdo se směje naposled, ten má dlouhý vedení.

Každý neúspěch člověka něčemu naučí, pokud se chce nechat poučit . Charles Dickens

Vlastní chyby nazýváme zkušenostmi.   Oscar Wilde

Lidem neschází síla, schází jim vůle.    Victor Hugo

 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one