Okrsková soutěž 14.5.2011

 
V sobotu 14. 5. 2011 jsme pořádali na našem hasičském hřišti okrskovou soutěž k příležitosti 125. výročí založení SDH Kosořice. Soutěž zahájil starosta SDH pan Vávra, který přivítal starostu okrsku pana Hrušku, hlavního rozhodčího pana Šlégra, startéra pana Sprostého a všechny ostatní hasiče a příznice hasičského sportu.
 

V kategorii mužů soutěžila tři družstva – SDH Rejšice, SDH Smilovice a SDH Kosořice, přičemž SDH Rejšice obsadily třetí místo, SDH Smilovice druhé místo a naši chlapi odcházeli jako vítězové. V kategorii žen se našim hasičkám postavily hasičky ze Smilovic. Vzhledem k tomu, že utvořily družstvo teprve před čtrnácti dny, byl jejich výkon výborný. Naše ženy vyběhly v nových dresech a výsledným časem s přehledem překonaly družstvo ze Smilovic. Inu je znát, že už nějakou dobu trénují.

 

Bohužel v dětské kategorii nemáme v našem okrsku žádného soupeře, proto nám po odběhnutí požárních útoků vedoucí pro zpestření připravily překážkový běh. Celou soutěž zakončili naši malí přípravkáři, kteří hasili opravdový požár domečku. Na sirénu požárního poplachu sklouzli po skluzavce z požární zbrojnice, doběhli k platu, kde spojili hadice a vybíhali k hořícímu domečku. Trošku byli zaskočeni žárem od ohně a maličko je dusil kouř. Jsou to stateční hasiči a domeček přes veškerá úskalí uhasili.Kouře se trochu víc nadýchal velitel zásahu Jeník, který po uhašení požáru upadl na zem. Pohotová Terezka ihned zavolala mobilem záchranku. Záchranáři Dan a Martin s lékařkou Radkou blesku rychle přispěchali na pomoc a Jendu ošetřili.

 
Při závěrečném vyhlašování všechny děti dostaly diplomy a medaile. Pan Hruška předal Čestné uznání OSH Miloslavu Bešíkovi, Jiřímu Štechovi, Denise Mojžíšové Pýchové, Lence Vávrové, Marcele Sabolové a Alence Bešíkové. Poté si vzal slovo ředitel HZS Mladá Boleslav pan plk. Ing. Jan Lejsek a předal Medaile Za příkladnou práci starostovi SDH Kosořice panu Vávrovi, veliteli Jiřímu Cermonovi a Janu Bednářovi.
Photobucket
04.01.2014 20:41:51
Denisa33
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one